O blogu

Mam na imię Mateusz i na tym blogu dzielę się swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w Internecie i prywatności online.

Nie jestem ekspertem od bezpieczeństwa. Nie skończyłem żadnej szkoły ani nie mam wykształcenia w tym zakresie. Po prostu dzielę się wiedzą, którą sam zdobyłem, licząc, że pomoże ona większej liczbie osób.

Na blogu staram się w sposób prosty i maksymalnie praktyczny omawiać zagadnienia związane z bezpieczeństwem w Sieci. Najczęściej w formie poradników i instrukcji pokazujących krok po kroku jak coś działa, jak daną rzecz ustawić.

Na blogu znajdziesz także poradniki od kilku zaprzyjaźnionych współautorów.

Nie jest to blog dla ekspertów czy specjalistów IT. Na blogu staram się maksymalnie upraszczać wszystkie opisywane tematy i opisywać je prostym językiem zrozumiałym dla przeciętnego użytkownika internetu. Bez mocno technicznych opisów, definicji, teorii – po prostu konkretne informacje i porady, które można zastosować u siebie.

Chcę po prostu pokazywać wszystkim czytelnikom – bez względu na poziom wiedzy technicznej – jak mogą zabezpieczyć się przed włamaniami, cyberatakami i przestępcami grasującymi w Sieci. Czyli po prostu: jak się zabezpieczyć, aby nie dać się zhakować i okraść.

Miłej lektury,
Mateusz (mm)