O blogu

Mam na imię Mateusz i na tym blogu dzielę się swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w Internecie i prywatności online. Bloga czyta 30 000+ czytelników miesięcznie, a na newsletter, powiadamiający od nowych poradnikach zapisane jest 1 700+ odbiorców.

Nie jestem ekspertem od bezpieczeństwa. Nie skończyłem żadnej szkoły ani nie mam wykształcenia w tym zakresie. Po prostu dzielę się wiedzą, którą sam zdobyłem, licząc, że pomoże ona większej liczbie osób.

Na blogu staram się w sposób prosty i maksymalnie praktyczny omawiać zagadnienia związane z bezpieczeństwem w Sieci. Najczęściej w formie poradników i instrukcji pokazujących krok po kroku jak coś działa, jak daną rzecz ustawić.

Przygotowuję też badania w ramach bloga, których wynikami dzielę się nieodpłatnie, np. Jak Polacy dbają o swoje bezpieczeństwo online?, Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie.

Na blogu znajdziesz także poradniki od kilku zaprzyjaźnionych współautorów.

Nie jest to blog dla ekspertów czy specjalistów IT. Na blogu staram się maksymalnie upraszczać wszystkie opisywane tematy i opisywać je prostym językiem zrozumiałym dla przeciętnego użytkownika internetu. Bez mocno technicznych opisów, definicji, teorii – po prostu konkretne informacje i porady, które można zastosować u siebie.

Chcę po prostu pokazywać wszystkim czytelnikom – bez względu na poziom wiedzy technicznej – jak mogą zabezpieczyć się przed włamaniami, cyberatakami i przestępcami grasującymi w Sieci. Czyli po prostu: jak się zabezpieczyć, aby nie dać się zhakować i okraść.

Miłej lektury,
Mateusz (mm)